Czystek

Dawkowanie czystka

Dawkowanie czystka
4.4 (88.57%) 7 głosów
Napar z czystka to doskonały dodatek do leczenia szeregu schorzeń, począwszy od przeziębienia i grypy, przez różnego rodzaju alergie, choroby układu oddechowego i krwionośnego, po nowotwory. Jak dawkować czystek?

To zioło znalazło dzięki temu wielu sympatyków, którzy stosując napar z czystka każdego dnia, poprawiają w znaczący sposób swoje ogólne samopoczucie, jak i stan zdrowia. Przed podjęciem kuracji za pomocą czystka, warto jest się zastanowić nad tym, jaka jego dawka będzie optymalna i nie zaszkodzi, zamiast pomóc. Jak dawkować czystek, by jego działanie było jak najlepsze? Tego można się dowiedzieć, czytając poniższy poradnik.

Czy czystek można przedawkować?

Czystek to zioło, którego nie można w żaden sposób przedawkować. Napar z czystka nie zawiera w sobie szkodliwych substancji. Mogą go stosować osoby cierpiące niemal na każdą dolegliwość, małe dzieci, osoby starsze oraz kobiety w ciąży. Jego działanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Jeśli chodzi o dawkowanie czystka, trzeba jednak znać w tej kwestii określone zasady, by jego wpływ na zdrowie był jak najbardziej zauważalny. Istnieją w tym zakresie pewne reguły, do których warto jest się stosować.

W jaki sposób przyrządzać i jak często należy pić napar z czystka?

Przyrządzenie naparu z czystka jest bardzo proste. Wymaga ono jedynie skupienia się na tym, by pamiętać o poszczególnych krokach w trakcie całego procesu przygotowawczego. 3 łyżki stołowe takiego ziela należy zalać około 300-400 ml gorącej, zagotowanej wody, a następnie przelać całość do garnka i gotować około 15 minut, nie dopuszczając jednak do wrzenia takiego naparu. Ostatnim etapem jest odstawienie naparu na około pół godziny, do wystygnięcia.

Napar z czystka, dla osiągnięcia najlepszego efektu, wystarczy pić w 3-4 porcjach dziennie, po około 100-150 ml jedna porcja. Mniejsza ilość naparu może nie pomagać w odpowiedni sposób, z kolei pozytywny wpływ czystka na funkcjonowanie organizmu i leczenie różnych schorzeń, przy spożywaniu go w większej ilości, nie jest już w zdecydowanej większości przypadków bardziej zauważalny.

Napar z czystka, a czystek w tabletkach

Jeśli chodzi o taki specyfik, jak czystek dawkowanie naparu z niego jest związane z tym, jak bardzo dolegliwości, które ma leczyć wpływają na ogólne funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia.

Oprócz naparu z czystka możliwe jest jednak także spożywanie czystka w formie tabletek, jednakże trzeba wówczas wziąć pod uwagę to, że takie tabletki zawierają w sobie szereg innych substancji, stąd ich dawkowanie będzie zależne od informacji zamieszczonych w ulotce. W zależności od producenta tabletek z czystka, może się ono nieco różnić. Zazwyczaj, w przypadku tabletek, stosowanie ich w ilości 1-2 dziennie jest wystarczające. Należy pamiętać przy tym, że takie tabletki powinno się dla jak najlepszego efektu spożywać przed posiłkiem, takich reguł nie ma w przypadku picia naparu z czystka, stąd jego stosowanie jest znacznie bardziej wygodne.

3 Komentarzy

  1. tester

    Czystek powinien być dawkowany ściśle według wytycznych na opakowaniu. Niektórzy mówią, że nie da się przedawkować czystka, ale skoro po 30 dniach zalecają, żeby już go nie pić i zrobić przerwę, to pewnie nie do końca tak jest i trzeba uważać. Jedna herbata z czystka dziennie w zupełności wystarczy.

  2. Marek

    Da się przedawkować czystka, ale to chodzi o picie jednego dnia. Natomiast z tą przerwą po miesiącu chodzi o to, że organizm może się przyzwyczaić do jego właściwości i nie będzie reagował na kolejne porcje. A jak nie masz kłopotów z anemią, to możesz czystek pić do woli.

  3. Agnieszka

    Czy wie ktoś, czy w mniejszym stężeniu naparu czystek również działa? Niestety taki ‚mocny’ napar mi nie chce przejść przez gardło, natomiast lekką herbatkę (duża czubata łyżka na dzbanek) piję bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 − = 86