Czystek

Depilacja laserowa – o czym trzeba pamiętać?

Depilacja laserowa nóg.
Depilacja laserowa – o czym trzeba pamiętać?
5 (100%) 5 głosów

Depilacja laserowa jest popularną, rozwiniętą technologicznie metodą. Dzięki niej każdy kto chce mieć trwale gładkie ciało, może to życzenie spełnić. To szczególnie ważne dla kobiet, od których wymaga się nienagannej depilacji w większości sytuacji. Jak przebiega depilacja laserowa? Czy boli? Jakie znamy przeciwwskazania?

Ile czasu trwa zabieg depilacji Vectus?
Powierzchnia ciała czas zabiegu
pachy kwadrans
nogi dwa kwadranse
plecy trzy kwadranse

WRASTAJĄCE WŁOSKI – DŁUGI CZAS REGENERACJI SKÓRY

Wrastające włoski, które pojawiają się, gdy używamy m.in. jednorazowych maszynek, można redukować produktami z apteki. Nie mamy jednak żadnej pewności, że nie pojawią się znowu. Pozostając wiernymi klasycznym metodom, narażamy się na ciągłe podrażnianie naskórka, który przybiera postać grubego, suchego i szorstkiego. Włosy, które mogłyby wyrosnąć nie wychodzą na zewnątrz, ale zaczynają się skręcać – co obserwujemy pod postacią czarnych kółek. To właśnie wrastające włoski.

Trudniejsza sytuacja pojawia się, kiedy dochodzi do zakażenia bakteryjnego i dotyka nas zapalenie mieszków włosowych. Wtedy ból, świąd, pieczenie ciała, krosty wypełnione krwią lub ropą, są na porządku dziennym. Wyleczenie zajmuje dużo czasu. Tylko depilacja laserowa może przynieść dobre zmiany. Dlaczego? Laserowa depilacja automatycznie powoduje, że nie musimy sięgać po inne sposoby golenia, a skóra pozostaje w nienaruszonym stanie.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE I REKOMENDACJE

Depilacja laserowa ciała.

Rozprzestrzeniające się opinie na temat depilacji laserowej nieustannie inspirują nowe osoby. Pacjenci chwalą rezultaty – już tylko jedna dawka lasera wystarczy, by je pozytywnie odczuć i cieszyć się usunięciem owłosienia na długo. Dla spełnienia najlepszych oczekiwań trzeba jednak powtórzeń, około czterech.

Odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni, choć u niektórych osób będzie to nawet odstęp kilku miesięcy. Pacjenci rekomendują laser firmy Vectus jako najbardziej bezpieczny i komfortowy. Nie każdy jednak doświadczy tego czym jest depilacja laserowa. Przeciwwskazania dotyczą osób chorych na dolegliwości skórne i ogólnoustrojowe, a także kobiety w ciąży.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS POLECAJĄ SAMI PACJENCI

Laser do depilacji Vectus jest polecany przez większość specjalistów i dermatologów. Ale nie tylko – sami pacjenci akcentują rolę technologii, która została zastosowana w laserze. Depilacja laserowa pach trwa np. tylko kilka minut i jest to zasługa szczegółowo zaprojektowanego modelu. Na Vectus składają się rozwiązania Skintel, Advanced Contact Cooling i Photon Recycling, które skutecznie dbają o przebieg zabiegu. Skintel mierzy poziom melaniny pacjenta, Advanced Contact Cooling chłodzi ciało, a Photon Recycling wykorzystuje odbijane od skóry światło.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI WIELU PACJENTÓW?

Pacjenci pytający o to czy depilacja laserowa boli mają naturalny i zrozumiały lęk przed negatywnymi reakcjami ciała. Nie trzeba się jednak martwić. Depilacja laserowa jest odczuwana przez każdego inaczej, ale zwykle mówi się o występowaniu dyskomfortu. Ból to ewentualność, gdy ma miejsce np. depilacja laserowa bikini. Dla spokojnego i wygodnego poddania się laserowi, warto wcześniej skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Przeciwwskazania do depilacji laserowej to np. ciąża, rak, grzybica, infekcja bakteryjna i wirusowa, łuszczyca, bielactwo, inne przewlekłe choroby skóry.

DEPILACJA LASEROWA – O CZYM PAMIĘTAĆ?

„Depilacja laserowa obejmuje szereg zaleceń dotyczących przygotowań i czasu po zabiegu. Warto je wszystkie uwzględnić, aby nie dochodziło do niepożądanych powikłań.”mówi Edyta Mikulska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Trzeba więc pamiętać i zwrócić uwagę na to, że:Depilacja laserowa Vectus.

 • Ok. miesiąc wcześniej, przed zabiegiem, usuwamy owłosienie wyłącznie jednorazową maszynką.
 • Przed zabiegiem nie używamy kremów z witaminami A i E, ale po zabiegu już tak – dla lepszej regeneracji i odżywienia skóry.
 • W trakcie przygotowań nie przyjmujemy leków, które mogłyby wywołać alergie w trakcie działania lasera.
 • Jeśli regularnie pijemy np. herbaty z dziurawca i inne problemowe zioła, przestajemy to robić ok. 7 dni przez zabiegiem.
 • W trakcie zabiegu lub krótko po nim może pojawić się obrzęk. Jest to reakcja przewidziana i nie powinna niepokoić – zniknie po kilku godzinach.
 • Świeżo wydepilowane ciało musi unikać promieniowania słonecznego, więc naturalnie nie idziemy na plażę od razu.
 • Żeby nie podrażniać naskórka i nie powodować otarć, rezygnujemy na jakiś czas z intensywnych wysiłków fizycznych. Im więcej potu, tym większe ryzyko wystąpienia schorzeń skórnych.
 • Osoby, które wydepilowały pachy laserem, przez kilka dni nie używają dezodorantów lub antyperspirantów – skóra w tym czasie musi się zregenerować.
 • Niezależnie od depilowanego miejsca, unikamy solarium, sauny, pływania w chlorowanej wodzie na basenach – ok. 7 dni.

3 Komentarzy

 1. eli (Post autora)

  ahh chciałabym mieć tak gładką skórę jak kobiety na tych zdjęciach ;d…

 2. Dama1999 (Post autora)

  heh @eli Dlatego jak przestałam tak wzdychać jak ty i skorzystałam z uroków depilacji laserowej. Jestem w szoku. Moja skóra nigdy nie była tak idealnie gładka, a co najważniejsze koniec z problemem wrastających włosków, a na tym najbardziej mi zależało.

 3. Alicja (Post autora)

  Decyzja o depilacji laserowej była chyba najlepszym wyborem jaki dokonałam w swoim życiu. Nigdy nie czułam się tak dobrze w swojej skórze jak teraz, a wszystko zawdzięczam depilacji laserowej Vectus wykonanej w Clinica Cosmetologica w Gdańsku!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 4 =