Czystek

Działanie czystka

Działanie czystka
5 (100%) 2 głosów
Czystek to roślina, której niezwykłe właściwości są coraz bardziej doceniane przez wiele osób, skarżących się na całe spektrum różnego rodzaju dolegliwości. Oprócz tego, że doskonale wpływa on na leczenie określonych schorzeń, jego działanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnych skutków ubocznych i nie ma przeciwwskazań w zakresie jego stosowania ze względu na wiek, ciążę lub stan zdrowia. Do tej spory nie spotkano się bowiem z przypadkiem, w którym zakwestionowane zostało jego wyłącznie pozytywne oddziaływanie na organizm. Jak działa czystek i jakie schorzenia można nim leczyć?

Działanie czystka na organizm

Czystek, który można nabyć w formie ziela lub tabletek, jest bogactwem organicznych związków chemicznych w postaci polifenoli. Polifenole są znane przede wszystkim z tego, że usuwają z organizmu wolne rodniki, odpowiedzialne za szereg dolegliwości i chorób. Działanie polifenoli jest ponadto ukierunkowane na ochronę DNA organizmu przed rozpadaniem się, a także przed występowaniem w nim różnego rodzaju mutacji.

Oprócz tego, czystek to zioło posiadające właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne. Powszechnie znane są również jego doskonałe właściwości w zakresie usuwania z organizmu nagromadzonych z różnego powodu metali ciężkich. Dzięki tak doskonałym właściwościom, popularność czystka z roku na rok jest coraz większa, przede wszystkim w Europie, gdzie można spotkać jego uprawy.

Co można leczyć czystkiem?

Czystek, dzięki swoim właściwościom, doskonale sprawdza się w leczeniu przeziębienia i grypy, usuwając z organizmu groźne bakterie i wirusy, ale jego stosowanie również bardzo pomaga osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości, obejmujące układ krwionośny.

Po drugie, dzięki zawartości polifenoli, czystek pomaga w leczeniu nowotworów. Na podstawie badań przeprowadzonych wśród osób spożywających regularnie napar z czystka, stwierdzono również, że czystek doskonale chroni naczynia krwionośne, rozpuszcza zakrzepy i zatory, a także blokuje utlenianie się we krwi złego cholesterolu. Przeciwdziała on więc wielu powikłaniom związanym z zachorowaniem na choroby układu krwionośnego.

Z kolei taka właściwość, jak rozpuszczanie metali ciężkich, jest niezwykle istotna w przypadku palaczy, którzy w związku z paleniem papierosów dostarczają organizmowi niebezpieczne substancje, ale także dla osób pracujących w ciężkich warunkach, ze względu na nagromadzenie się w powietrzu różnego rodzaju groźnych substancji.

Czy warto stosować czystek?

Jeśli chodzi o czystek działanie tego zioła na organizm jest bardzo korzystne bez względu na to, kto je stosuje, dlatego warto jest je stosować codziennie. Czystek doskonale oczyszcza organizm, dodając osobie, która go spożywa, dużo energii i przeciwdziałając zachorowaniu oraz minimalizując negatywne efekty szeregu schorzeń, także tych, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Wystarczy pić 2-3 kubki naparu z czystka dziennie, by móc zauważyć jego niezwykłe właściwości już w ciągu 1-2 tygodni. Co najważniejsze, czystka nie można w żaden sposób przedawkować. Jest on 100% bezpieczny dla każdej osoby.

2 Komentarzy

  1. Fiszbach

    Działanie czystka bez wątpienia jest na organizm pozytywne. Ale nie można myśleć, że się wypije czystek codziennie przez kilka tygodni i zaraz wszystkie choroby świata się cofną. Trzeba normalnie się leczyć ze swoich dolegliwości, a czystek będzie działał wspomagająco.

  2. Daria

    Nie wiem czy jest się czym chwalić, ale ja mam tak, że jak tylko wypiję czystek działanie jest natychmiastowe. Wiecie co mam na myśli 😉 Dlatego podziwiam ludzi, którzy piją czystek w pracy. U mnie nie ma na to szans, bo by było więcej biegania, niż pracowania. Dopiero po powrocie do domu mogę sobie zrobić napar czystka i na spokojnie się wyluzować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 2