Czystek

Jak działa mikrodermabrazja?

Jak działa mikrodermabrazja?
5 (100%) 2 głosów

Skóra jest funkcjonalnie podzielona na dwie warstwy – naskórek i skórę właściwą. Ogólnie rzecz biorąc, naskórek zmienia się, co 12-14 dni. Naskórek składa się z nabłonka i można go dalej podzielić na pięć następujących warstw:

  • Warstwa rogowa
  • Warstwa ziarnista
  • Warstwa kolczasta
  • Warstwa bazowa.

Skóra właściwa tworzy dwie warstwy i składa się z tkanki łącznej – warstwy brodawkowej i warstwy siatkowej. Luźna warstwa brodawkowa znajduje się poniżej warstwy naskórka i zawiera sieć naczyń włosowatych, która dostarcza skórę i zakończenia nerwowe odpowiedzialne za odczuwanie dotyku. Grubsza warstwa siatkowata składa się z gęsto upakowanego kolagenu, który jest odpowiedzialny za wytrzymałość na rozciąganie skóry. Warstwa ta służy również, jako podkład dla mieszków włosowych, gruczołów potowych i gruczołów łojowych, i zawiera splot skórny. W przypadku pojawienia się niekomfortowych zmian skórnych efektów można zdecydować się na procedurę zwaną mikrodermabrazja.

Co to jest mikrodermabrazja?  

Jeśli ktoś zdecyduje się nie wchodzić na drogą inwazyjną, wtedy mikrodermabrazja, określana również, jako złuszczanie mechaniczne, może dać skórze wspaniałe rezultaty (nie cuda, ale bardzo skuteczne rezultaty). Niezależnie od tego, czy walczy się z przebarwieniami, trądzikiem, bliznami czy pomarszczoną skórą, z pewnością pomoże procedura mikrodermabrazji.

Jak działa mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, określana również, jako mechaniczna eksfoliacja lub mikro-nawierzchnia, jest metodą odmładzania twarzy, która wykorzystuje mechaniczne podłoże do złuszczania oraz regulowane ssanie w celu usunięcia najbardziej zewnętrznej warstwy martwych komórek skóry z naskórka.   Jest to zabieg nieinwazyjny, wykonywany w gabinecie przez przeszkolonego specjalistę od pielęgnacji skóry. Kandydaci to osoby borykające się z uszkodzeniami słonecznymi, skłonnymi do trądziku i plamami skóry, drobnymi bliznami, drobnymi zmarszczkami, rogowaceniem, dużymi porami, nie zapalnymi zaskórnikami spowodowanymi przez zatkane keratyną pory lub niekorzystną strukturą skóry.

Złuszczanie i odsysanie zakłóca powierzchnię skóry, powodując podział komórek. W miarę dzielenia się komórek skóry aktywność fibroblastów jest stymulowana, co prowadzi do produkcji kolagenu, a to z kolei do grubszej, bardziej jędrnej skóry. Ludzka skóra z wolna zanika z wiekiem, więc złuszczanie kilku warstw warstwy rogowej naskórka (powierzchniowych warstw skóry) pozostawia skórę świeżą i promienną.

Mikrodermabrazja może być wykonywana w celu zmniejszenia wyglądu powierzchownych przebarwień, fotouszkodzeń, zmniejszenia drobnych linii, zmarszczek i płytkich blizn potrądzikowych, które pomagają wyrównać teksturę. Usuwanie martwej skóry pomoże w penetracji produktów do pielęgnacji skóry nawet o 50%, a makijaż będzie o wiele bardziej płynny.

Mikrodermabrazja diamentowa

Ta technika odświeżania skóry może być wykonywana przy użyciu dwóch różnych typów maszyn: standardowej maszyny do mikrodermabrazji i nowszej maszyny do mikrodermabrazji diamentowej.

Jaka jest różnica?

Wprowadzona na rynek standardowa mikrodermabrazja wykorzystuje urządzenie takie jak cienka piaskarka do natryskiwania małych kryształków tlenku glinu na twarz, mieszając delikatne ścieranie z odsysaniem w celu usunięcia martwej, zewnętrznej warstwy skóry. Podstawowa różnica między mikrodermią a końcówką diamentową polega na tym, że mikrodermabrazja polega na „piaskowaniu” skóry przez kryształy tlenku glinu w celu usunięcia górnej warstwy skóry, podczas gdy diamentowe końcówki są pozbawione cząstek, co może przynieść lepsze rezultaty. Szybsze efekty.

Technologia krystalicznej mikrodermabrazji polega na użyciu specjalnego ręcznego urządzenia, które napędza szybki przepływ kryształków tlenku glinu na skórę. W tym samym czasie system próżniowy maszyny wysysa brud, martwe komórki i zużyte kryształy.

Z drugiej strony, system ścierania diamentów zastępuje przepływ mikrokrystaliczny jednorazową lub wielokrotnego użytku rombową końcówką diamentową. Obszary bliżej oczu i ust mogą być ścierane dokładniej przy ścieraniu diamentowym (brak ryzyka zbłąkanych kryształów powodujących uszkodzenie lub spożycie).

Maszyny do mikrodermabrazji diamentowej są zwykle wyposażone w końcówki zakończone różnym rozmiarem i szorstkością dla różnych typów skóry i głębokości ich odnawiania. Końcówka wykonana jest z naturalnych diamentowych wiórów, które polerują skórę i usuwają martwe komórki, które następnie zostają odessane z powrotem do filtra odpadów. Wielu profesjonalistów preferuje naturalne końcówki diamentowe, ponieważ łatwiej je kontrolować i nie podrażniają skóry (naturalne minerały mają mniejszą szansę wywoływania niepożądanych reakcji).

Jakie są zagrożenia i skutki uboczne

Nie ma zbyt wielu zagrożeń związanych z mikrodermabrazją, jeśli ktoś jest zdrowy a specjalista od pielęgnacji skóry stosuje poziom odpowiedni dla danej skóry. Skutki uboczne mogą występować u klientów o bardzo wrażliwej skórze. Należy unikać leczenia w przypadku trądziku zapalnego. Należy pamiętać, że na skórze może pojawić się krwawienie z niektórymi postaciami trądziku lub niedawno ogoloną skórą, co może wskazywać, że poziom może być zbyt wysoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 + = 96