Czystek

Laserowa depilacja nóg – fakty i mity

oceń

Laserowa depilacja nóg to prawdziwy hit ostatnich lat w kosmetyce. Daje doskonałe efekty, a przy tym jest bardzo bezpieczna. Nic więc dziwnego w tym, że cieszy się coraz większą popularnością.

Laserowa depilacja to metoda nieinwazyjna. Nie powoduje więc uszkodzeń i podrażnień skóry. Może więc być bez przeszkód wykonywana równie na nogach. Wiązka światła laserowego przenika przez skórę, niszcząc mieszki włosowe. Nie narusza przy tym delikatnej struktury naskórka. Laserowa depilacja nóg nie jest jednak zabiegiem bezbolesnym. Podczas naświetlania odczuwalny może być lekki dyskomfort w postaci pieczenia czy szczypania. Zależy to od indywidualnej wrażliwości na ból.

Aby zabieg był skuteczny należy powtórzyć go kilka razy. Laser niszczy bowiem tylko te włosy, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu i są widoczne na powierzchni skóry. Na ogół do otrzymania trwałych efektów potrzebnych jest od 3 do 5 zabiegów. Po każdej serii naświetlania włosy stają się cieńsze i słabsze. Czasami po 2 latach wykonuje się jeszcze tzw. naświetlanie utrwalające.

Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Wiązka światła laserowego przenika przez skórę i jest pochłaniana przez melaninę, a więc barwnik obecny w organizmie. W ten sposób możliwe jest zniszczenie cebulki włosowej. Skuteczność depilacji laserowej w dużej mierze zależy od karnacji i koloru włosów. Najłatwiej usuwa się włosy grube i ciemne, najtrudniej te jasne. Przed zabiegiem nie wolno się opalać, także na solarium czy smarować samoopalaczem,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 12 = 16