Czystek

Tabletki z czystka

Tabletki z czystka
3.7 (73.33%) 3 głosów
Czystek to zioło, które można nabyć najczęściej w formie suszu. Z takiego suszu przygotowuje się następnie napar, dzięki któremu możliwe jest wyleczenie szeregu dolegliwości. W aptekach można jednak spotkać także czystek w formie tabletek. Co warto wiedzieć o takich tabletkach?

Działanie tabletek z czystka

Jeśli chodzi o czystek tabletki z jego zawartością mają przede wszystkim właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, ale także doskonale działają w zakresie oczyszczenia organizmu z toksyn (dzięki zawartości przeciwutleniaczy) oraz posiadają działanie przeciwwirusowe (są bardzo skuteczne we wspieraniu leczenia przeziębienia i grypy). Nie sposób jest nie wspomnieć także o tym, że tabletki z czystka wspierają utlenianie się tłuszczu oraz chronią strukturę DNA przed rozpadem. Znane są oprócz tego właściwości tabletek z czystka związane z poprawą wyglądu skóry trądzikowej. To zawarte w tabletkach z czystka flawonoidy mają działać w taki sposób, że wpływają na wygląd zewnętrzny osoby stosującej czystek.

Dawkowanie tabletek z czystka

Tabletki z czystka należy dawkować zgodnie z zaleceniami określonymi przez ich producenta. Najczęściej mowa jest w takim przypadku o 1-2 tabletkach dziennie. Kolejną bardzo ważną informacją, którą producent zazwyczaj zamieszcza na opakowaniu, jest informacja na temat tego, kiedy należy przyjmować tabletki z czystka. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest najczęściej łykanie tabletki z czystka tuż przed posiłkiem i popijanie jej szklanką wody.

Koszt tabletek z czystka

Czystek w tabletkach, który można nabyć w aptekach, jeśli chodzi o cenę, plasuje się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za 60 szt. Można więc nabyć w tej cenie miesięczny zapas tego specyfiku. Na rynku jest dostępne całe spektrum tabletek zawierających w swoim składzie czystek. Aby móc wybrać najlepsze z nich, warto jest każdorazowo zapoznać się z ich składem, gdyż w każdym przypadku prezentuje się on nieco inaczej.

Czystek w tabletkach czy czystek w formie naparu – co warto wybrać?

Można się spotkać z wieloma opiniami w kwestii właściwego wyboru formy przyjmowania czystka. Zwolennicy czystka w formie tabletek wskazują, iż ich przyjmowanie nie jest takie kłopotliwe. Przede wszystkim nie jest konieczne przygotowanie czystka w tej formie do spożycia, jak to ma miejsce w przypadku naparu oraz nie trzeba się także narażać na nieprzyjemny smak naparu.

Z kolei zwolennicy czystka w formie naparu, zwracają uwagę na to, że ekstrakt z czystka podawany w takiej formie, jest o wiele większym źródłem pozytywnie wpływających na organizm składników niż tabletki. Często zdarza się, że tabletki zawierają w sobie bowiem zaledwie od kilku do kilkunastu procent ekstraktu z czystka, przez co ich wpływ na poprawę zdrowia jest znikomy. Przed zakupem tabletek z czystka warto jest zatem zwrócić uwagę na to, jak duży procent składu tabletek stanowi wyciąg z czystka. Może się bowiem okazać, że zakup takich tabletek będzie nieopłacalny, ze względu na brak satysfakcjonujących efektów ich stosowania.

2 Komentarzy

  1. Adam

    Nie sądzę, żeby tabletki z czystka miały wpływ na organizm w takim samym zakresie, jak herbata z czystka. Przecież tu chodzi o to, żeby zioło było naturalne, a nie o to żeby w jakiś sposób to modyfikować i ulepszać. Im więcej natury, tym lepsze efekty, a nie odwrotnie.

  2. Miłosz

    To zawsze zależy od tego jak tabletki z czystka są robione. Najczęściej po prostu jest to skondensowane ziele czystka i do tego oczyszczane. Dlatego trzeba znaleźć renomowanych producentów, bo niektórzy mogą chcieć coś kombinować żeby obniżyć koszty albo i „polepszyć naturę” – od takich lepiej trzymać się jak najbardziej z daleka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 27 = 30