Czystek

Zabiegi na cellulit

Uda bez cellulitu
Zabiegi na cellulit
5 (100%) 35 głosów

Cellulit jest problemem dotykającym niemalże wszystkich kobiet, bez względu na wiek czy wagę. Nie jest prawdą, iż cellulit dotyczy wyłącznie kobiet z nadwagą czy w średnim wieku. Cellulit może się pojawić u każdej kobiety – nastolatki, dojrzałej, szczupłej, otyłej, po porodzie oraz u takiej, która nigdy nie rodziła. Przyczyny cellulitu to głównie problemy z krążeniem, zaburzenia gospodarki hormonalnej, stojący lub siedzący tryb życia czy nadmiar tkanki tłuszczowej.


Wygląd oraz rozmiar cellulitu są zależne od jego stopnia zaawansowania. Im wyższa faza cellulitu, tym gorzej jest go zwalczyć. Wyróżniamy trzy fazy cellulitu:

  • pierwsza, w której nierówności i grudki widoczne są wyłącznie po ściśnięciu fałdu skóry między palcami
  • druga, w której cellulit widoczny jest tylko w niektórych pozycjach
  • trzecia – w której cellulit jest bardzo widoczny, bez względu na ułożenie ciała

Im późniejsza faza cellulitu, tym trudniej będzie go zwalczyć. Często domowe sposoby walki z cellulitem nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a walkę opierającą się na zdrowej diecie oraz aktywności fizycznej warto wspomóc się stosując profesjonalne zabiegi kosmetologiczne, gwarantujące usuwanie cellulitu i dodatkowe efekty takie jak modelowanie sylwetki czy redukcja tkanki tłuszczowej.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit, które warto wypróbować, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych etapach skórki pomarańczowej to:

  • Endermologia Cellu M6 Integral
  • Pollogen Legend Maximus
  • Karboksyterapia

Endermologia Cellu M6 Integral

Endermologia jest coraz bardziej popularnym zabiegiem, gwarantującym wymierne efekty takie jak redukcja cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, ugniatającej skórę za pomocą rolek. Endermologia efekty zabiegu to rozbicie lipidów, poprawa drenażu limfatycznego co usprawnia usuwanie z organizmu komórek tłuszczowych. Zabieg na cellulit Endermologia Cellu M6 Integral jest nie tylko bardzo skuteczny ale i przyjemny. Przeprowadzenie sugerowanej serii 10 – 12 zabiegów, dwóch tygodniowo, gwarantuje efekty takie jak zmniejszenie obwodów takich partii ciała jak uda, biodra, brzuch, wymodelowanie talii oraz kłopotliwych, opornych na treningi i dietę części ciała, ujędrnienie skóry oraz usunięcie cellulitu.

Pollogen Legend Maximus

Jest idealnym zabiegiem dla osób, które nie wiedzą jak zredukować tkankę tłuszczową oraz cellulit. Zabieg wykorzystuje najnowsze technologie, doprowadzając do podgrzania tkanek do temperatury 60′ C, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega upłynnieniu. Kolejnym etapem zabiegu jest pobudzenie lipidów i wzmocnienie skóry poprzez wykorzystanie prądu. Zalecana seria 2 – 4 zabiegów przynosi efekty w postaci wymodelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. 

Karboksyterapia

Jeden z zabiegów cieszących się największą popularnością oraz wysoką skutecznością w walce z cellulitem. Zabieg umożliwia skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu w wybranych partiach ciała, takich jak biodra, uda, pośladki, talia czy ramiona. Karboksyterapia jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, polegającym na śródskórnym oraz podskórnym wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla.

Nie wiesz, który zabieg wybrać? Sprawdź darmowe konsultacje w Clinica Cosmetologica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 39 = 41